A 100. Kassai Nemzetközi Békemaraton rekord számú futót vonzott, több mint 17 000  versenyző állt rajthoz különböző kategóriákban, köztük számos magyar. A versenyt Jaroslav Polaček, Kassa főpolgármestere nyitotta meg, az eseményt megtisztelte jelenlétével Rudolf Schuster volt köztársasági elnök is. A férfiaknál új pályarekord született, a kenyai Philemon Rono 2:06:55-ös idővel nyerte a versenyt.  A V4-es olimpiai bajnokokból álló váltóban Magyarországot Szabó Gabriella kajakozó képviselte, a csapat a 2. helyen végzett. A futóknak rengetegen szurkoltak Kassa utcáin. Európa legrégebbi maratoni futóversenyét 1924-ben rendezték meg először, a szervezők és a város nagy tervekkel készül a verseny 100. születésnapjára.